Czy Bezpieczeństwo i Higiena Pracy jest nam potrzebna?

Temat bezpieczeństwa i higieny w pracy jest bardzo popularnym tematem, a do tego szalenie istotnym, choć istotnie, mogłoby się wydawać inaczej.
Pracownicy, bo to głównie tej grupy społeczeństwa dotyczy to zagadnienie. Zazwyczaj istota problemu jest bagatelizowana. Bardzo często szkolenia BHP, które trzeba odbyć, są nudne, nic nowego niewnoszące.

Dlaczego szkolenia BHP są takie ważne?

To bardzo proste, choć z pozoru niezrozumiałe dla wielu. Trzeba nauczyć pracowników i przypominać ludziom, jakie są procedury w przypadku zdarzeń zagrożenia dla nich zdrowia lub życia oraz w jaki sposób zachować się i reagować, aby właściwie dbać i chronić o dobro firmy. Niezależnie od wielkości firmy, najważniejsze jest dobro pracowników.

Czym jest BHP w praktyce?

Podczas szkoleń BHP uczy się pracowników, w jaki sposób mają pracować, aby nie zrobili sobie krzywdy i jak pracować efektywnie. Dzięki temu, pracownicy fizyczni przykładowo na halach magazynowych, wiedzą, że jeśli spada jakiś przedmiot, to nie należy się “zrywać”, aby go złapać, bo więcej szkody mogą zrobić sobie niż pożytku z uratowania przedmiotu spadającego z regału.

Najczęściej te przedmioty i tak finalnie są uszkodzone, bo ciężko jest uchronić w stu procentach zawartość w kartonie przed upadkiem, czy wstrząsem. To się po prostu zdarza, nawet najlepszym i najbardziej doświadczonym pracownikom.

Szkolenia z zasad BHP dla wieloletnich pracowników są zbędne?

Bynajmniej! Pracownicy, którzy wykonują pracę na swoich stanowiskach ponad rok, najczęściej zaczynają pracować wedle własnych wypracowanych “ulepszonych” procedur, które często przyczyniają się do przewlekłych schorzeń. Nadwyrężone mięśnie, które również zaczynają funkcjonować w niewłaściwy sposób, co jest następstwem długich zwolnień lekarskich z powodu rehabilitacji.

Niestety, takiemu pracownikowi trzeba płacić, pomimo iż w czasie wykonywanej przez niego pracy robił sobie krzywdę na własne życzenie. Niestety, aspekt finansowy, to jedno. Pieniądze firma zarobi, lecz zdrowia ciężko odzyskać. Jest to długi i bardzo mozolny proces. Dlatego, jeśli jesteś pracodawcą, to nie wahaj się, sprawdź ofertę szkolenia BHP na ergonomica.pl i zamów szkolenie dla swojej firmy i swoich pracowników.

Dlaczego polecam ergonomica.pl?

Ponieważ sam skorzystałem ze szkolenia, aby przypomnieć sobie po wielu latach pracy, jak powinienem pracować, aby było to dobre dla mojego ciała i głowy. Podesłałem również mojemu szefowi pomysł na szkolenie przypominające, bo raz, że wiele i wielu z nas w firmie dawno szkolenia nie miało, to dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek zarówno teoretycznych, jak i praktycznych.