Co to jest markizeta i do jakich wnętrz pasują firany z markizety

Markizeta

Jest to tkanina która wyglądem i strukturą przypomina siatkę. Oczka w tym rodzaju materiału mogą byś mniejsze bądź większe i od tego w głównej mierze zależy wytrzymałość markizety oraz przepuszczalność światła ( tkanina do szycia firan). Tkanina posiada super właściwość, po wypraniu nie wymaga prasowania, Każda kobieta na pewno doceni ten fakt, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego co to znaczy prasować firanki. Pomimo tego że wygląda na bardzo delikatny materiał, jest mocna i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Zamawiamy firany z markizety

Bez względu na miejsce w jakim mieszkamy, czy to jest wymarzone M1. 2, 3…, piękny mały domek, czy ogromna willa, oraz nie istotnym jest dlaczego potrzebujemy nowych firan- być może robimy generalny remont lub urządzamy wnętrza ponieważ właśnie zostaliśmy właścicielami własnych „4 kątów” to jednak doskonale musimy zdać sobie sprawę z tego, jak w takiej sytuacji ważne jest odpowiednie dobranie firanek i zasłon. Okna są oczami domu, nadają niezwykłości każdemu wnętrzu zaczynając od łazienki, poprzez kuchnię i salon, a na sypialni kończąc, więc powinny być dopieszczone i „ubrane” w najlepsze tkaniny. Dodatkowo to co zawiesimy w naszych oknach, będzie miało wpływ na przepuszczalność światła oraz finalnie wizualnie wykończy nasze wnętrza. Biorąc pod uwagę powyższe, można tylko powiedzieć że firany markizeta to jest najlepszy wybór! Strzał w dziesiątkę. Spełnią wszystkie wymogi, nawet najbardziej wymagających specjalistów od projektowania wnętrz

Firany markizeta do wnętrza klasycznego czy nowoczesnego?

Na tak postawione pytanie, odpowiedź może być tylko jedna, zasłony markizeta wspaniale sprawdzą się w każdym stylu, ponieważ pamiętajmy o tym że jest dostępnych wiele rodzajów tej tkaniny. Jeżeli urządzamy nasz salon w stylu klasycznym to idealnym wyborem będzie markizeta z haftowanym wzorem z dodatkiem kolorów, natomiast w momencie gdy decydujemy się na przykład na styl nowoczesny, wtedy bez dwóch zdań gładka markizeta w stalowym odcieniu z średnią wielkością oczek w splocie perfekcyjnie dopełni naszą wizję. Firanki z tego typu materiału nadają się również do okien kuchennych jako zazdroski, najlepiej takie z małymi oczkami, ponieważ to nada intymności, kiedy będziemy uwijać się przygotowaniu pysznego posiłku 😉 Ciekawą ofertę markizety można znaleźć tu: https://alena-firany.pl/firany-z-markizety.html

Idziemy na zakupy

Decyzja została podjęta, wiemy już że markizeta to najlepsza opcja na nasze firany, więc czas na zakupy! Mamy kilka opcji do wyboru. Najszybciej będzie kupić oczywiście gotowe zasłonki ze sklepowej półki, możemy zmierzyć okno i spróbować dopasować wymiar, kolejną rzeczą przemawiającą na korzyść takiego nabycia będzie z pewnością cena. Kolejny sposób to zamówienie konkretnych firan (kolorów, wymiarów oraz wzorów) w specjalnym salonie, który specjalizuje się w tego typu usługach i bez problemu i kłopotu uszyją dla nas co tylko zechcemy. Bardzo często salony tego typu oferują również zaprojektowanie kształtu, który będzie idealnie pasował do danego pomieszczenia i naszego okna. Jest jeszcze trzecie wyjście, kupujemy materiał, wymyślamy projekt, siadamy do maszyny i gotowe (opcja tylko dla tych co mają maszynę i umieją szyć:))

Więc do dzieła! Puśćmy wodze fantazji aby wspaniale nam się spędzało czas z naszymi nowymi firanami z markizety. Bez dwóch zdań jest to najlepszy wybór. Pamiętajmy że nie trzeba prasować, bo tkanina sama prostuje się pod swoim własnym ciężarem.