Rolety – świetna alternatywa dla zasłon

Z roku na rok liczba osób decydujących się na montaż rolet wewnętrznych na swoich oknach rośnie. Nie ma się czemu dziwić, są one dużo bardziej praktyczniejsze od zasłon a ich funkcjonalność jest znacznie większa. Dostępne są w przeróżnych wariantach, dlatego każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Roleta jako element dekoracyjny wnętrza.

Rolety oprócz szeregu praktycznych funkcji świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny wnętrza. Z uwagi na to iż występują w wielu wariantach oraz w najrozmaitszych kolorach możemy dobrać takie, które będą idealnie pasowały do naszej aranżacji. Podkreślą styl oraz nadadzą szyk pomieszczeniu.

Praktyczniejsza wersja zasłon

Dawniej rolety w naszych oknach pełniły głównie funkcję dekoracyjną. Z biegiem lat i rozwojem cywilizacyjnym zaczęły przejmować funkcję zasłon, aż w końcu je zastąpiły. Głównie miały izolować to co dzieje się w pomieszczeniu od świata zewnętrznego ( spojrzenia przechodniów, ciekawych sąsiadów). Dzisiaj rolety mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Pełnią w naszym domu takie funkcje jak np.:

  • Chronią nasz dom przed nadmiernymi promieniami słonecznymi ( zabezpieczają przed przegrzaniem zwłaszcza latem). Dla posiadaczy okien dachowych na rynku dostępne są specjalne rolety przeznaczone właśnie do nich.
  • Dodatkowe przyciemnienie pomieszczenie w nocy ( zwłaszcza sypialni). Sprawdza się to w szczególności jeżeli mieszkamy w mieście i blask latarni lub świateł ulicznych czy sklepowych pada nam do pomieszczenia. Takie dodatkowe przyciemnienie pozwoli nam się odprężyć i zrelaksować co przełoży się na lepszą jakość naszego snu.
  • Zapewnienie prywatności. To coś co cenimy sobie najbardziej. Zasłaniając roletę odcinamy się od podglądania naszego życia prywatnego przez inne osoby z zewnątrz.
  • Zwiększenie komfortu termicznego zwłaszcza w chodne i mroźne dni.
  • Dekoracja naszych okien.

Okna dachowe to nie problem

Dla posiadaczy dachowych systemów okiennych na rynku dostępnych jest wiele ofert rolet. Zwykłe rolety nie sprawdziły by się w tym przypadku, zamiast zasłaniać okno zwisały by z niego. Rolety do okien dachowych www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-do-okien-dachowych posiadają specjalny mechanizm sprężynowy, który zapobiega odchylaniu się rolety od okna. Gwarantuje to odpowiedni stopień przyciemnienia pomieszczenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się rolety dachowe podgumowane. Przepuszczają znacznie mniej promieni słonecznych niż zwykłe. Kiedy słońce zwłaszcza latem intensywnie świeci nam w oko sprawdzają się rewelacyjnie.

Żaluzje znane już od dawna

Zastosowanie żaluzji znane jest już od dawna. Żaluzje poziome bardzo często wybierane są przez nas głównie jako ochrona przed spojrzeniami promieniami słonecznymi – zobacz: www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/zaluzje-poziome-drewniane. Oprócz tego, że podnosimy całą żaluzję mamy także możliwość otworzenia jej połowicznie ( jej żeberka pozostają w otworze okiennym ale wpuszczają część światła do środka). Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się żaluzje dzień i noc, w których regulujemy sobie dopływ światła i intensywność zasłaniania wedle naszych indywidualnych potrzeb w danej chwili.

Rolety i żaluzje często zastępują nam całkowicie funkcje zasłon. Jeżeli już decydujemy się na jedne i drugie jednocześnie to zasłony jedynie pełnią dopełnienie dekoracji aranżacji okiennych. Roleta jest bardzo prosta w obsłudze a jednocześnie pełni bardzo wiele funkcji, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Na rynku jest szeroka oferta tych produktów: różne tworzywa z jakich są wykonane, materiały, kolory a nawet wzory zaskakują pozytywnie wielu klientów.

Artykuł  powstał przy współpracy z http://www.roletyalu.pl