Jak łóżko wpływa na regenerację naszego ciała?

Łóżko – podstawowy element sypialni

Jedno z gorszych uczuć jest to, które towarzyszy nam rano i czujemy, że jesteśmy niewyspani. Nikt nie chciałby tego przeżywać na co dzień. Często przypisujemy je ciężkiemu dniu, ślepemu losowi bądź też innym czynnikom, ale nie zawsze bierzemy pod uwagę to, że być może wynika to z naszego łóżka, które nie jest przystosowane do naszego ciała i jest najważniejszym powodem, dla którego odczuwamy znużenie. Postanowiliśmy rozwinąć wątek tego, jak łóżko wpływa na nasz wypoczynek. Chcąc się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Łóżko ma ogromny wpływ na nasz sen

Tak jak wspominaliśmy, przypisywanie naszego niewyspania innym czynnikom niż łóżko, nie zawsze jest dobre. Oczywistością jest to, że jeżeli balowaliśmy do późnych godzin nocnych i budzimy się wcześnie rano, to będzie nam towarzyszyć uczucie niewyspania. Nawet najlepsze łóżko nie sprawi, że w 2-3 godziny będziemy postawieni na nogi. Zdecydowanie się na zakup nowego łóżka jak najbardziej może odmienić ten stan i sprawi, że będziemy się czuć lepiej po każdej nocy. Trzeba też dodać, że czynników wpływających na kiepską jakość snu jest masa: nieodpowiednie odżywianie, brak aktywności, zbyt długie siedzenie przed telewizorem.

Łóżko do sypialni jest meblem, na który patrzymy tylko i wyłącznie pod kątem snu i niezależnie od tego, jakie ono jest, to je kupujemy. To ogromny błąd, bo trzeba wiedzieć, że zawsze powinno być ono dostosowane do ciała, wagi, sylwetki danej osoby. Niestety, nie zawsze na to patrzymy i częstym czynnikiem wyróżniającym dane łóżko przy zakupie jest jego cena bądź tylko rozmiar. Jasne, są to ważne aspekty, jednak nie najistotniejsze. Jeżeli będziemy mieć odpowiednie łóżko, to diametralnie zobaczymy, że jakość naszego snu ulegnie zmianie. Przy wyborze odpowiedniego łóżka na pewno dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług sklepu z meblami – do sypialni i nie tylko.

Jak dobrze dopasować łóżko?

Nie będziemy nawet mówić o tym, że łóżko ma mieć takie wymiary, które będą nam umożliwiały spokojny sen, bo jest to oczywiste. Postanowiliśmy jednak skupić się nad tym, jaki musi być materac. Sprawa wygląda zdecydowanie inaczej, ponieważ mamy 4 typy materaców: H1, H2, H3 i H4. H1 jest materacem miękkim, natomiast H4 jest produktem twardym. Wybór materaca jest spowodowany czynnikami jak: stan pleców czy też waga. Warto jednak pamiętać, żeby mieć na to baczenie i robić wszystko, by materac był jak najlepiej dostosowany do ciała. Najgorsze co można zrobić, to kupić obojętnie jaki materac, byle był. Tak to nie powinno wyglądać, bo jest to wyrzucenie kasy w błoto, a niekoniecznie poprawi to jakość snu.

Pójście do fizjoterapeuty bądź innego specjalisty zdecydowanie ułatwi wybór materaca. Są to profesjonaliści, którzy działają od lat z różnego rodzaju schorzeniami i na pewno swoją pomocą doradzą wybór odpowiedniego produktu. W taki sposób można wybrać jak najlepszy produkt dla siebie, a dodatkowo fizjoterapeuta doradzi nam odpowiednie ćwiczenia, które pomogą poprawić postawę i poradzić sobie z problemami dotyczącymi kłopotów z plecami. Owszem, wymaga to zainwestowania pieniędzy w wizytę, jednak to najlepsze rozwiązanie.