Zalety fotela uszaka, dlaczego warto go mieć?

Fotel uszak to ponadczasowy mebel, którego nie może zabraknąć w salonie. Uniwersalny, wygodny, a jednocześnie niezwykle designerski. Jakie są jego zalety? I dlaczego warto go mieć?

Fotel uszak – skąd się wziął?

Fotel uszak to mebel, który ma długą historię. Na temat jego powstania są dwie teorie. Pierwsza mówi o tym, że zadebiutował on w XVII wieku w brytyjskich kamienicach. Ze względu na swój kształt, a dokładnie charakterystyczne osłony po obu stronach, chronił osoby na nim siedzące przed zimnem. Z kolei zwolennicy drugiej teorii uważają, że uszak zaprojektowano w czasie panowania Ludwika XIV we Francji, a inspiracją miał być królewski tron. Wraz z upływem czasu powędrował do różnych krajów, stając się niekwestionowanym królem foteli. Obecnie sklepy oferują różne warianty uszaka, począwszy od klasycznych modeli, po te z podnóżkiem, rozkładane, aż po fotele z funkcją masażu.

Zalety fotela uszaka

O zakupie fotela uszaka nikogo nie trzeba przekonywać. Ten uniwersalny mebel wypoczynkowy ma wiele zalet.

Nadaje się do każdego wnętrza

Fotele uszaki dostępne są w wielu kształtach, wykonane z różnych materiałów i kolorów, że bez problemu dopasujemy go do wnętrz nowoczesnych, rustykalnych, glamour, boho, skandynawskich czy tych, urządzonych w stylu minimalistycznym.

Zapewnia relaks

Bez wątpienia najważniejszą zaletą uszaka jest niezwykle wygodne siedzisko oraz praktyczne podłokietniki. W wielu modelach dodatkowo występuje podnóżek, który zwiększa komfort relaksu, odciążając nogi. Ponadto, możemy kupić fotel rozkładany. Będzie idealny do popołudniowej drzemki!

Jest niezwykle praktyczny

Wbrew pozorom fotele te nie służą tylko do odpoczynku. Świetnie sprawdzą się jako dodatkowe miejsce do siedzenia, gdy zjawią się niespodziewani goście. Z kolei rozkładane meble mogą posłużyć jako miejsce do spania, gdy któryś z odwiedzających postanowi się u nas zatrzymać na noc. Uszaki coraz chętniej wybierają mamy, traktując je jako fenomenalny fotel do karmienia. Po mlecznej przygodzie zdobi pokój dziecięcy lub można go przenieść do salonu.

Uszak – dlaczego warto go mieć?

Jeżeli szukamy fotela, na którym będziemy mogli usiąść i zrelaksować się z książką ulubionego autora czy serialem na Netflixie, to fotel uszak będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie dość, że ma solidną i wygodną konstrukcję, to jednocześnie funkcję dekoracyjną. To symbol elegancji i klasy, który sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych salonach. Podczas jego zakupu kierujmy się jego wyglądem, aby tworzył spójną całość z pozostałymi meblami oraz dodatkami. Nie bez znaczenia jest materiał obicia. Fotel uszak może być obity skórą naturalną, która prezentuje się elegancko, jak i różnymi tkaninami. Wybór jest tak ogromny, że z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Warto wziąć pod uwagę obecności dzieci i zwierząt domowych, ponieważ niektóre materiały są mniej, inne bardziej odporne na zabrudzenia czy uszkodzenia. I oczywiście najważniejsze są nasze oczekiwania i potrzeby. Zastanówmy się, czy mebel powinien posiadać dodatkowo podnóżek, być rozkładany, czy może mieć funkcję masażu.