Dobre krzesło równa się efektywna praca – krzesło do biurka dla chłopca

Pomimo wielu obliczeń dotyczących tego jakie krzesło do biurka powinno być, często wydaje się więcej pieniędzy na zakup biurka niż na krzesło. Krzesło biurowe do biura i domu ma sens tylko wtedy, gdy jest wygodne i zapewnia wsparcie. Chcesz kupić krzesło do domowego biura a może zastanawiasz się jakie kupić krzesło do biurka dla chłopca który przed komputerem czy przy odrabianiu zadań domowych spędza wiele godzin? Oto kilka wskazówek dla ciebie.

Dlaczego krzesło ma znaczenie?

Przeprowadzono wiele badań ergonomii i wykazano, że odpowiednio dobrany fotel biurowy zwiększa produktywność i maksymalizuje efektywność osoby na nim siedzącej. Z drugiej strony złe krzesło biurowe może prowadzić do nadwyrężenia pleców, problemów z nogami i cieśni nadgarstka, co powoduje stratę czasu w pracy i powoduje zmniejszenie wydajności.

Dobre krzesło oprócz mniejszego obciążenia pleców ma wiele zalet. Odpowiednie krzesło biurowe zapobiega zmęczeniu i dyskomfortowi, które mogą wynikać z siedzenia na tym samym krześle przez wiele godzin.
Dlatego zamiast tracić pieniądze na zły fotel, ważne jest, aby wydawać pieniądze na dobre krzesła, które sprzyjają zdrowiu pleców i chronią pracownika czy dziecko przed nabyciem urazów.

Czego szukać w krześle biurowym

Krzesła to element wystroju niemal każdego biura czy pokoju dziennego, dlatego wiele osób stara się, aby wyglądały dobrze, nie martwiąc się o wpływ, jaki krzesło będzie miało na osobę, która go używa. Projekt lub ergonomię krzesła należy traktować ponad wszystko.

Podparcie lędźwi: Dobre krzesło biurowe będzie miało podparcie dla dolnej części pleców. Niektóre z lepszych będą miały nawet regulowane podparcie lędźwiowe, które pozwala użytkownikowi dopasować krzesło do dolnej części pleców. Jest to ważne w zapobieganiu naprężeniom pleców, które mogą się pogorszyć i przekształcić w rwę kulszową, stan, który może być wyniszczający.

Regulacja: Prawie wszystkie krzesła biurowe mają regulację wysokości i ramienia; Jednak nie są to najważniejsze zmiany, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie krzesła biurowego. Najlepsze krzesła biurowe mają co najmniej pięć regulacji, a niektóre mają nawet 14 różnych regulacji.

Ważne cechy, które powinny być regulowane, obejmują podparcie lędźwi, szerokość i wysokość ramienia, szerokość i wysokość oparcia siedzenia, kąt siedzenia i oparcia oraz kontrolę napięcia. Wiele podpór jest sterowanych za pomocą pokrętła, a kilka za pomocą ręcznej pompki gruszkowej, podobnej do pompy mankietowej do pomiaru ciśnienia krwi.