Na co zwrócić uwagę przy zakupie kanapy z funkcją spania?

Jeśli szukamy wielofunkcyjnego mebla wypoczynkowego do salonu, to świetną opcją będzie kanapa z funkcją spania. Takie rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniu zarówno przestronnym, jak i o ograniczonym metrażu. W dowolnym momencie można rozłożyć kanapę, otrzymując w ten sposób dodatkową przestrzeń użytkową. Kanapa rozkładana może posłużyć jako łóżko do codziennego użytku lub jako miejsce do przenocowania gości. Użytkownicy mogą liczyć na wygodę, niezależnie od przyjmowanej pozycji. Wybór jest obecnie ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie idealny mebel. Można sobie ułatwić to zadanie, mając na uwadze kilka istotnych kwestii.

Czym kierować się przy wyborze kanapy z funkcją spania?

Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę przy wyborze kanapy z funkcją spania, jest jej konstrukcja. Wymagać powinno się solidności i zastosowania wysokiej jakości materiałów. Jako że mebel ma być intensywnie użytkowany, musi składać się z wytrzymałych elementów, przede wszystkim niezawodnego stelaża. Godna polecenia będzie kanapa mająca konstrukcję wykonaną z litego drewna, najlepiej bukowego, co przełoży się na stabilność i wydłużony okres żywotności. Kolejną kwestią będzie wielkość powierzchni do spania po rozłożeniu mebla. Należy mieć tutaj na uwadze wysokość i masę ciała użytkowników. Przyjmuje się za standardowe wymiary w kanapach rozkładanych od 120 do 170 cm szerokości oraz 200 cm długości. Więcej informacji znajdziesz na: https://slf24.pl/sofy/sofy-rozkladane.html.

Niezwykle istotne przy kanapie z funkcją spania jest rodzaj jej wypełnienia. Od tego właśnie parametru zależeć będzie komfort użytkowania, jakość snu. Wypełnienie powinno dobrze dopasowywać się do kształtu ciała, zapewniać odpowiednie podparcie, być wytrzymałe. Godne polecenia będą kanapy na sprężynach kieszeniowych lub bonellowych oraz z wypełnieniem wykonanym z pianki wysokoelastycznej.

Na co powinno się zwrócić uwagę?

Przy wyborze kanapy z funkcją spania istotne będzie to, z jakiego materiału zostało wykonane obicie. Jako że ma to być praktyczny mebel używany na co dzień, należy postawić na tkaninę wytrzymałą i odporną na zaplamienia. Obicie powinno być łatwe do utrzymania w czystości, zachowywać swoje nieprzeciętne walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Znaczenie ma także to, aby materiał nie mechacił się, nie pruł ani nie blaknął. Jeśli będzie podatny na przebarwienia na skutek działania promieniowania słonecznego, szybko utraci swoje pierwotne piękno i właściwości. Dobrym wyborem będzie kanapa wykonana z tkaniny impregnowanej, czyli plamoodpornej i łatwej w pielęgnacji.

W przypadku kanapy z funkcją spania niezwykle ważne jest to, w jaki sposób się rozkłada. Do wyboru jest wiele wariantów, a każdy z nich ma swoje zalety i pewne wady. Ze względu na odmienne preferencje najlepszym rozwiązaniem będzie przetestowanie różnych systemów – może być to system Dl, włoski, belgijski, klik klak, delfin, wózek. Istotne będzie też to, aby kanapa miała jak najmniej łączeń i załamań, co przełoży się na większą wygodę. Interesować powinna nas też wielkość pojemnika na pościel.