Mała łazienka wymaga użycia przemyślanych kolorów we wnętrzu. Istnieje kilka zasad, dzięki którym dobierzemy odpowiednią barwę do naszej łazienki. A oto one:
Jakie kolory do małej łazienki?
1.Ściany w całości pokryte farbą. Paleta barw obejmuje: beżowy, mleczny, piaskowy, koralowy, biały, lodowy szary, szary lub mieszany. Ciekawy efekt daje pomalowanie jednej z powierzchni na wybrany kolor oraz drugiej ściany na kolor o ton jaśniejszy lub ciemniejszym. Farba do łazienek musi być przeznaczona do nałożenia w pomieszczeniach, gdzie występuje bardzo duża wilgotność. Farba powinna być zmywalna. Jeśli ma też odrobinę połysku, będzie idealna. Lśniące powierzchnie odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze.
2. Płytki łazienkowe. Płytek nigdy nie układamy na całej długości ściany, chyba, że mowa o kabinie prysznicowej. Płytki powinny zajmować nieco ponad połowę długości ściany, resztę uzupełniamy farba w pasującym kolorze. Unikamy jednak dużych kontrastów pomiędzy kolorem płytek a kolorem farby. Szukając sposobów na to, jakie kolory do małej łazienki będą idealne, możemy trochę śmielej sięgnąć po kolory i wzory. Wzorzyste płytki układamy naprzemiennie z tymi o jednolitej barwie. Miejsca w których można ułożyć płytki to: ściana za toaletą, kabina prysznicowa, miejsce przy zlewie.
Inne sposoby na kolory w łazience
Jeśli wybierzemy styl minimalistyczny, czyli oszczędny w formach i kolorach, będziemy mogli wraz z upływem czasu dowolnie modyfikować naszą aranżację. Kolory w minimalistycznej łazience, to przede wszystkim szarości i biele, ale nie tylko. Scandi pięknie prezentuje się w połączeniu z ciemną zielenią i jasnym różem. Jeżeli decydujemy się na ciemny kolor w łazience, miejmy na uwadze, aby nie pokrywać ciemną farbą całej ściany, a jedynie jej część. Ciemne kolory przytłaczają i sprawiają bardzo ponure wrażenie, zwłaszcza gdy oświetlenie jest nieodpowiednio dobrane względem wielkości pomieszczenia.
Szarą i łagodną w tonacji łazienkę możemy ożywić umieszczając w niej kilka kolorowych dodatków. Warto tylko zwrócić uwagę, aby nie było ich zbyt wiele, gdyż stworzy to wizualny bałagan i przytłoczy.