Jak wykonać loft? Aranżacja nowoczesnych loftów – projekt wnętrz loftu: lampy loftowe

Projekt wnętrz loftu jest nawiązaniem do mieszkań i domów poprzemysłowych. Charakteryzuje się surowością jednak z dużą przestrzenią i jasnymi barwami (zdecydowanie omijamy jaskrawe barwy). Aranżacja nowoczesnych loftów stawia na elementy i dodatki wykonane ze szła i metalu oraz materiałów naturalnych. Warto sprawdzić: magiskbelysning.no

Lampy loftowe powinny dawać delikatne światło. Najczęściej stosuje się lampy w stylu przemysłowym czyli posiadające metalowe klosze i kraty. Na ścianach króluje surowa cegła. Brak firanek a jedynie zasłony. Najważniejsza jest jednak przestrzeń – dużo przestrzeni. Pomimo prostoty i surowości najważniejsze jest staranne wykończenie. Bardzo często zamiast ukrywać to eksponuje się kable, instalacje i rury. Jednak wszystkie te elementy muszą być uporządkowane i ładnie osadzone. Nie ma tu miejsca na nieporządek.

W stylu loftowym łączy się stare z nowym. Otwarte przestrzenie dostosowuje się do użytkowników, zmienia na bieżąco. Nie ma reguł, mamy pełną swobodę działań. Można zastosować nierówne wykończenia pomiędzy murem a tynkiem. Inwencja twórcza zależy od nas i naszej wyobraźni. Większość elementów możemy wykonać sami.