Ekspresy do kawy – jaki i gdzie kupić?

Bardzo wielu ludzi uwielbia smak kawy o poranku – niezależnie czy mowa tutaj o kawie czarnej, czy o latte macchiato. Proces parzenia kawy jednak do najprostszych nie należy dlatego warto jest posiadać swój własny ekspres do kawy. Na rynku jednak dostępnych jest wiele, różnych modeli – czasami więc ciężko jest się zdecydować na ten konkretny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego sprzętu dla siebie? Jakie istnieją rodzaje ekspresów do kawy? Jacy producenci są najlepsi i zasługują na uznanie? I gdzie najlepiej jest szukać dobrego ekspresu do kawy w przyjaznej cenie?

1.Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

2.Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

3.Ekspres do kawy – jaki producent zasługuje na uznanie?

4.Funkcje na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy

5.Gdzie szukać ekspresu do kawy

Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

Ekspresy do kawy już od naprawdę wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników tego trunku. Jakie są więc zalety posiadania ekspresu do kawy? Przede wszystkim można szybko zaparzyć swoją ulubioną kawę – niezależnie od tego, jaki to byłby rodzaj. Nie trzeba przy tym bezmyślnie stać nad urządzeniem i czekać, aż cały proces się skończy. Wręcz przeciwnie: w trakcie robienia kawy można zająć się swoimi innymi obowiązkami. Przygotować się do pracy, zacząć sprzątać, czy też po prostu poleżeć dłużej w łóżku. Kolejną zaletą posiadania ekspresu jest bez wątpienia to, że kawa przez niego zrobiona jest naprawdę bardzo dobrze, dzięki czemu jej smak jest na wysokim poziomie. Warto też wspomnieć o tym, że przygotowanie kawy w ekspresie jest łatwe i szybkie.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Jest wiele rodzajów ekspresów do kawy – ekspresy ciśnieniowe, ekspresy kolbowe czy ekspresy automatyczne. Jest także ekspres przelewowy, który jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zadowolą się najprostszym rodzajem kawy. Nieco bardziej zaawansowane są modele ciśnieniowe do których można kupić kapsułki. Takie modele sprawdzą się do przygotowania aromatycznej kawy różnego rodzaju – w tym espresso macchiato czy napoje cappuccino czy napoje caffe latte.

Z kolei ekspresy ciśnieniowe kolbowe to typ ekspresu, z którego można pić zmieloną kawę zaparzaną z ziaren. W ekspresie dzieje się automatyczne płukanie a także znajduje się w nim automatyczny młynek stalowy. To od ciebie zależy czy zdecydujesz się na kolbowe ekspresy czy na inny rodzaj ekspresu.

Ekspresy do kawy – jaki producent zasługuje na uznanie?

Na rynku są różne marki ekspresów. Jedni dają w swoich produktach automatyczny program czyszczenia, u innych możliwa jest regulacja mocy kawy. Jaki automatyczny ekspres wybrać? Ekspresy ciśnieniowe DeLonghi cieszą się ogromną popularnością z wielu względów. Występują w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy będzie w stanie wybrać model dla siebie z tych, które marka ma w swojej ofercie. Ekspresy do kawy Philips także są bardzo popularne. W swoim asortymencie proponują klientom zarówno ekspresy ciśnieniowe, jak i automatyczne. Są także i wersje przelewowe. Ekspresy do kawy z młynkiem także znajdą się w ich ofercie. Ekspresy kolbowe jednak muszą być kupione z innej marki.

Funkcje na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy

Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model zostanie kupiony – jednak najważniejszą kwestią jest jakość zakupionego towaru. Musi stać na wysokim poziomie. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że produkt posłuży ci przez wiele lat regularnego użytkowania. Najlepiej jest zatem kupować produkty od znanych producentów, ponieważ wtedy ma się pewność, że ich jakość i użyte przez nich materiały stoją na wysokim poziomie.

A na co jeszcze zwrócić uwagę? Na wiele rzeczy. Czy istnieje regulacja ilości zaparzanej kawy, czy jest system spieniania mleka, czy są dostępne napoje cappuccino czy są jakiekolwiek inne funkcje dodatkowe. Czy jest sterowanie smartfonem, które pozwoli ci na przygotowywanie kawy nawet bez wychodzenia z łóżka? Sprawdź też czy ekspres, który chcesz kupić zmieści się w twojej kuchni – czy jest w niej wystarczająco dużo miejsca.

Gdzie szukać ekspresu do kawy

Równie ważne jest także to, gdzie szukać dobrego ekspresu do kawy dla siebie? Prawda jest taka, że takie produkty można kupić w dzisiejszych czasach wszędzie – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby tanio upolować konkretny model ekspresu do kawy, to rozwiązaniem idealnym dla ciebie może okazać się portal Skąpiec, na którym zebrane są oferty ekspresów do kawy z różnych sklepów internetowych. Dzięki temu będziesz w stanie za minimalne pieniądze dostać nowy, wymarzony sprzęt, który będzie ci służył latami. Ogromną zaletą tego portalu jest również to, że można tam znaleźć ekspresy do kawy od różnych producentów – zarówno tych bardziej znanych i polecanych, jak i tych mniejszych, niszowych. Każdy znajdzie w dostępnym asortymencie coś dla siebie.