Jakie wybrać oświetlenie do sypialni?

Odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia w mieszkaniu potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Pomaga korygować proporcje we wnętrzu i buduje odpowiedni nastrój.

 

Sypialnia to miejsce relaksu, odpoczynku, odprężenia oraz zdrowego snu. Ważnym elementem w tym pomieszczeniu jest odpowiedni dobór oświetlenia. Sypialnia pięknie wygląda przy rozproszonym, ciepłym, miodowym świetle. Do sypialnianych wnętrz idealnie pasują lampy sufitowe o lekkich materiałowych abażurach, które oprócz intymnego klimatu wprowadzą do wnętrza wyjątkowy styl. Taką lampę można zamontować na suficie w centralnym punkcie pokoju. Zapewni oświetlenie dla całego pomieszczenia.

 

W sypialni sprawdzi się tak zwane oświetlenie dodatkowe, czyli punktowe, które oświetli wyłącznie fragment wnętrza. Kinkiety ścienne zamontowane nad wezgłowiem łóżka podkreślą nie tylko fakturę i kolor ścian, ale również przydadzą się przy wieczornym czytaniu książki. Dodatkowo twoja sypialnia stanie się wizualnie większa. Dodatkowo, jeśli lubisz bawić się natężeniem światła, zainwestuj w regulowany ściemniacz. Dzięki niemu osiągniesz odpowiedni nastrój we wnętrzu.