Lepiej kupić nowy dom, czy ruderę?

Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie plusów i minusów zakupu dobrego domu, i domu w gorszym stanie. Wiele czynników powoduje, że ludzie decydują się na zakup domu.

 

Tymi czynnikami są nieznośni sąsiedzi w bloku. Pełna swoboda i “wolnoć Tomku w swoim domku”. Jak i również to mniejsze opłaty, i własność prywatna. Dom prywatny nawet, gdy zakupiony na kredyt to majątek. Majątek, którego nie dorobimy się gołymi rękami oszczędzając z miesiąca na miesiąc. Dlatego też zakup domu gotowego lub zakup domu do remontu to dwie różne rzeczy. Jednak decydujemy się na to na co nas stać. Gotowy dom do zamieszkania kosztuje o niebo więcej. A dom do remontu kosztuje o niebo mniej. I to my decydujemy, jak o będzie wyglądał po remoncie. Jakie koszty poniesiemy oraz jaki materiał zużyjemy. Wszystko ma swoją cenę, oraz włożoną w swój cel pracę.
Swoje własne cztery katy nie musza być czymś trudnym. Jeśli ktoś czegoś bardzo pragnie to to osiągnie i to w niedługim czasie. Obecnie są duże możliwości by spełniać swoje marzenia, nie tracąc przy tym czasu.