Zrób je sam, a zaświecą tak, jak chcesz!

Lampiony diy są do samodzielnego wykonania. Skrót diy pochodzi z angielskiego. „Do it yourself” to hasło, które bezustannie przewija się w internecie. Wielu dekoratorów wnętrz zachęca do wykonywania takich gadżetów. Tworząc je nie tylko będziemy mogli wyżyć się artystycznie. Nawet jeśli nie mamy drygu do takich rzeczy, to nie szkodzi. Najważniejsza jest zabawa, a na końcu satysfakcja. Takiego słoiczka pozazdrości Ci niejedna osoba!

Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Lampiony diy świetnie się sprawdzą w pomieszczeniach. Czy to pokój dziecięcy, czy ogród. Nadadzą klimatu i wprowadzą przyjemną atmosferę. Od Ciebie jednak zależy, gdzie się ostatecznie znajdą. Jeśli chcesz, aby dały dużo światła – nie maluj ich ciemnymi farbami. Daj się ponieść fantazji! Stwórz lampiony diy swoich marzeń.

Jak je zrobić?

W celu stworzenia pięknego gadżetu użyj:

– słoika
– gąbki
– farby, np. do malowania ścian
– naklejek lub kolorowego papieru samoprzylepnego
– świeczki
– bezbarwnego lakieru do wykończenia i ochrony
– sznurka (ewentualnie)

Wykonanie krok po kroku

Krok 1: Jeśli Twój słoik jest brudny, to wyczyść go porządnie. Gąbka, szmatka, cokolwiek. Wyszoruj nimi słoik z miłością.
Krok 2: To jest moment, w którym możesz zacząć wyklejać. Wytnij nożyczkami kształt w papierze. Samoprzylepny będzie najprostszy w aplikacji. Jeśli go nie masz, użyj kleju do decoupage.
Krok 3: Czas na farby! Pędzel w dłoń i działaj. Nie przejmuj się jeśli wyjedziesz poza linię. Użyj najzwyklejszego patyczka do ucha. Zetrzyj nadmiar farby. Dobrym pomysłem jest także użycie tapera. Bez problemu jednak może go zastąpić kawałek gąbki. Tak, takiej do mycia.
Krok 4: Jeśli Twój słoik ma gdzieś zawisnąć, to potrzebujesz sznurka. Obwiąż go dookoła i zawiąż na supeł. Utwardź wszystko lakierem. Użyj tego bezbarwnego.
I najważniejszy, ostatni, krok: upewnij się, że gotowe lampiony diy znajdują się w zasięgu Twojego wzroku. Naciesz nimi oczy i ciesz się atmosferą, jaką stwarza!