Problem w korytarzu

Mieszkając w bloku często dotykamy się z jednym z podstawowych problemów tego rodzaju budownictwa, a mianowicie ciemnym korytarzem, który bardzo trudno urządzić w ten sposób, by witał nas w naszym domu cieplej i jaśniej. Niestety jest to zmorą większość tego rodzaju mieszkań, szczególnie jeśli nie mieliśmy wpływu na plan naszego lokum w trakcie jego budowy. Dlatego też stan ten jest tak charakterystyczny szczególnie dla starego budownictwa. W związku z tym szukamy inspiracji w wielu miejscach, zarówno tych klasycznych czyli w katalogach i pismach branżowych, jak i w bardziej nowoczesnych nośnikach informacji jak programy telewizyjne czy też Internet. Dzisiaj powiemy sobie kilka słów na temat jakim jest ciemny przedpokój. W końcu to pierwsze pomieszczenie w naszym domu po przekroczeniu progu. Warto zadbać, żeby było w nim przyjemnie.

 

Jeśli chcemy trochę rozjaśnić te przestrzeń, to warto zastanowić się nad tym, czy kolor ścian w korytarzu jest raczej ciemny czy też może jasny. Jeśli pierwotnie wybraliśmy pierwszą wersję, to warto pomyśleć nad zmianą koloru na jakiś pastelowa barwę. Takie kolory nie tylko rozjaśnia pomieszczenie ale również optycznie je powiększa. W ten sam sposób będą również działać lustra w tym pomieszczeniu. Dlatego też następnym krokiem jest rozważenie, czy nie przydałaby nam się szafą wnękową, która sprawdza się w wielu aranżacjach i jest doskonałym sposobem na przechowywanie wszystkich drobiazgów. Pamiętajmy jednak, że równie dobrym rozwiązaniem jest wstawienie do przedpokoju jasnych mebli. One również sprawia, że pomieszczenie będzie się wydawało jaśniejsze i większe.
Innym sposobem na uzyskanie zamierzonego efektu jest również rozważenie, czy nie potrzebujemy dodatkowego oświetlenia, z którego będziemy korzystać w ciągu dnia. W końcu nie zawsze jest potrzebą włączania główek lampy. Czasem wystarczy jeden kinkiet czy wolnostojąca lampka, która załatwi nasz problem.
Pamiętajmy jednak, że to my decydujemy jakie rozwiązanie jest dla nas najlepsze.