jak urządzić malutką kuchnię

Jak urządzić małą kuchnię ?

Mała kuchnia to problem w niejednym mieszkaniu. Aranżacja kuchni na małej przestrzeni nie jest łatwym zadaniem. Pomieszczenie to powinno być funkcjonalne i estetyczne. Jak właściwie zagospodarować niewielką przestrzeń przeznaczoną na kuchnie?

Jak urządzić bardzo małą kuchnię – Dokładnie wszystko zaplanuj

W małych pomieszczeniach podstawą aranżacji wnętrz jest odpowiednie planowanie. Jeszcze przed przystąpieniem do odnawiania pomieszczenia warto zmierzyć i rozrysować plan pomieszczenia, oraz niezbędnego wyposażenia. W kuchni powinna zmieścić się lodówka, kuchenka do gotowania, zlew i szafki. Należy zaplanować rozmieszczenie tych elementów tak, aby mieć do nich swobodny dostęp.

jak urządzić bardzo małą kuchnię

Jak urządzić malutką kuchnię – Zadbaj o właściwe kolory

Sprytnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni są białe lub jasne kolory. Na wizualne powiększenie przestrzeni ma również wpływ kolor szafek. Fronty mebli powinny być jasne i jednolite. Ciekawie prezentować się będą również przedszkole fronty. Dobrym rozwiązaniem jest również minimalizm. Mniej rzeczy ustawionych na blachach dodaje przestrzeni.

Sposób na małą kuchnię – Dobierz odpowiednie szafki

Wybierając szafki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wymiar. Lepszym rozwiązaniem w małej kuchni będą niskie szafki. Wolny obszar między szafkami a sufitem pogłębi się przestrzeń. Zabudowane pod sam sufit meble będą mocno przytłaczające i optycznie zmniejszą kuchnie.Ważnym aspektem są również fronty szafek. Najlepiej wybrać je w formie drzwi przesuwnych. Dzięki temu zyskamy sporo przestrzeni, nie będzie konieczności pozostawiania miejsca na ich otwarcie.

jak urządzić małą kuchnię

Jak urządzić małą kuchnię – Wykorzystaj miejsce nad blatem

Przestrzeń nad blatem to około 30 centymetrów powierzchni do zagospodarowania. Można ją w sprytny sposób wykorzystać. Jest wiele dostępnych rozwiązań umożliwiających powiększenie części kuchennego wyposażenia. Podwieszone nad blatem  półeczka stworzą miejsce na przechowywanie np. przypraw w ładnych, jednolitych pojemnikach. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli przyprawy pod ręką, ale również ozdobiony kuchnie. Można również w tym miejscu podwiesić niewielką szafkę z szufladą na sztućce i inne drobne przedmioty.

bardzo mała kuchnia jak urządzić

Bardzo mała kuchnia jak urządzić – Przeanalizuj potrzeby domowników

Planując aranżacje kuchni warto również zastanowić się nad doborem wyposażenie do potrzeb domowników. Jeśli robicie małe zakupy, ale częściej, może wystarczyć niewielka podblatowa lodówka. Gdy gotujecie sporadycznie warto wziąć pod uwagę zakup mniejszej dwupalniowej kuchenki i małego zlewozmywaka. Jeśli wasza kuchnia jest z aneksem można stół przenieść do salonu lub zastąpić go barem.

sposób na małą kuchnię

Wybór odpowiedniego wyposażenie do małej kuchni nie jest prosty. Jednak priorytetem jest analiza własnych potrzeb. Ma małej przestrzeni jest miejsce tylko na konieczne wyposażenie. Mniejsza ilość przedmiotów sprawi, że łatwiej odnajdziesz się w małej przestrzeni. Jednak najważniejsze jest to, aby domownicy czuli się w niej dobrze.