Styl farmerski – 15 elementów niezbędnych dla stylu farmerskiego.

Jeżeli styl farmerski narodził się w Stanach Zjednoczonych, to w ostatnich latach jest on coraz bardziej pożądany w Europie. Współczesny, vintage, wiejski, rustykalny, szykowny, nowoczesny, zaskakująca mieszanka kilku klimatów, odkryj 15 niezbędnych elementów, aby zapoznać się ze stylem farmerskim!

1. Biel.

Jeśli chcesz wyremontować gospodarstwo rolne lub po prostu przeprojektować wnętrze w stylu gospodarstwa, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę dla udanej dekoracji jest biel! Bardzo łatwy do połączenia z dowolnym kolorem, dowolnym materiałem i w dowolnym stylu, biel jest doskonałym początkiem nowego wnętrza. Biel to coś więcej niż neutralny odcień, to po prostu podstawa stylu gospodarstwa.

2. Drewno.

Następnie pojawia się lekkie drewno, drugi niezbędny element wnętrza w stylu gospodarskim. Miękki i ciepły, sprawia, że Twoje wnętrze jest przytulne i tworzy dekorację bardzo zbliżoną do stylu higienicznego.

styl farmerski w domu

3. Belki

Belki są istotną częścią stylu gospodarstwa rolnego. I to nie bez powodu! Dzięki elegancji tych belek Twoje wnętrze zachowuje swój urok z bardzo wyrazistą, rustykalną stroną szyku, którą kochamy.

4. Miękkie kolory i materiały.

Kolory i miękkie materiały to również elementy, które należy preferować w “wiejskim” wnętrzu. Beżowe, szare, białe, granatowe, pastelowe kolory… tworzą paletę neutralnych odcieni do wykorzystania w ponadczasowej dekoracji. Jeśli chodzi o materiały, to len lub bawełna są naturalnymi materiałami, których nigdy nie męczysz.

5. Ceramika.

Garnki, naczynia, wazony, przedmioty dekoracyjne… zdecyduj się na ceramikę! Materiał ten jest również jednym z elementów, które należy wkomponować w wystrój Twojego gospodarstwa, ponieważ tworzy on atmosferę, która jest zarówno zabytkowa jak i wiejska, a jednocześnie jest bardzo nowoczesna.

6. Półki z surowego drewna.

Kolejnym pożądanym elementem we wnętrzach wiejskich jest surowa drewniana półka. Surowe drewno w mgnieniu oka zdobi i umebluje Twoje pokoje. Tak jak na przykład tutaj, przymocuj piękne drewniane półki w kuchni, aby przechowywać naczynia, słoiki, dbając jednocześnie o umieszczenie jednej lub dwóch soczystych roślin i lekkiego wianka na wierzchu do dekoracji!

7. Stare metalowe przedmioty

Jeśli lubisz polować na stare przedmioty na pchlich targach, wyprzedażach podwórkowych lub w sklepach z recyklingiem, możesz zakochać się w stylu farmerskim (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś)! Integracja starych przedmiotów wykonanych z metalu, mosiądzu, miedzi… dodaje szalonego uroku waszym pomieszczeniom.

8. Tacki wielopoziomowe.

Wiązane tacki są bardzo popularne we wnętrzach amerykańskich. W kuchni, aby umieścić owoce lub małe słodycze lub w łazience, aby umieścić przybory toaletowe, wybieramy warstwowe tacki!

9. Tablice.

Trudno opisać, elementy dekoracyjne we wnętrzach gospodarskich są prawdziwym cudem. Od strony dekoracji ściennej, powiesić obrazy jak wyżej. Niewielka dekoracja odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego nie należy zaniedbywać tej części. Pismo i stare napisy „gotowanie”, „domek na wsi” są bardzo modne.

10. Stary, zabytkowy żyrandol.

Jak tutaj, powieś nad swoim stołem zabytkowy żyrandol. Tworzy to rustykalną i niepowtarzalną atmosferę. Nie bądź zaskoczony zdumieniem swoich gości!

11. Kilka szklanych słoików.

Niezależnie od tego, czy są to słoiki czy wazony w stylu Lady Jeanne, szkło jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia w stylu wiejskim. A w kuchni, to przede wszystkim doskonały krok w kierunku zerowej ilości odpadów!

12. Przedmioty w starym, wiejskim stylu.

Podobnie jak metalowe przedmioty znalezione na pchlich targach, przedmioty z dawnych lat w stylu wiejskim, takie jak czyraki, umywalki, dzbanki, ale także i po prostu, stare skrzynki z winem, mają być przedstawione w Waszym wnętrzu.

13. Zielone rośliny tu i ówdzie.

Jak na wnętrze w stylu wiejskim, nie można przegapić odrobiny zieleni. Tak więc wszędzie można znaleźć sukulenty, wiszące rośliny, świeże lub suszone doniczki kwiatowe, które zapewnią przyjemne środowisko życia.

14. Biały tynk.

Dla uzyskania efektownego wyglądu, biały siding jest najlepszym wyborem, ale można również wybrać inne kolory, najlepiej w jasnych odcieniach.

15. Schludny ganek.

Wszechobecny w amerykańskich domach, ganek jest prawdziwą przestrzenią życiową, o którą trzeba dbać, tak jak o ogród, balkon czy taras. Kilka foteli, zieleń, ciepłe oświetlenie i miękkie letnie wieczory to wszystko, co należy do Ciebie.