Szare sypialnie inspiracje: sypialnia w odcieniach szarości

Szary kolor jest codziennością w naszych światach zewnętrznych, pojawia się jako beton i kamień, chmury burzowe i mgła oraz srebrzyste metale i patynowane drewno. Na szczęście możesz wykorzystać ten popularny neutralny kolor do tworzenia projektów sypialni, które, podobnie jak ich naturalne odpowiedniki, wytrzymają próbę czasu. Ze względu na swój trwały charakter i charakterystyczną prezencję, szarość stała się najgorętszym neutralnym elementem współczesnych projektów sypialni. Jest on kompatybilny ze wszystkimi stylami dekoracji i większością kolorów, a niezależnie od swojego odcienia szarość emituje uspokajające rytmy idealnie pasujące do sypialni. Chociaż szarość jest stosunkowo łatwa w użyciu, przy wyborze, mieszaniu i używaniu szarości do dekoracji sypialni warto wziąć pod uwagę kilka kwestii – sprawdź sellyhome.se.

Prawdziwe szarości są ogólnie uważane za chłodne, neutralne, ale każdy odcień może zmieniać temperaturę w zależności od jego odcienia. Zarumieniony na czerwono lub żółto, szary wydaje się ciepły. Niebieskie i srebrne odcienie nadają szarości chłodny nurt. Poświęć trochę czasu na zidentyfikowanie podtekstów, abyś mógł wybrać szarość, która generuje pożądaną atmosferę; Znajomość odcieni pomoże Ci również wybrać kolory akcentujące i akcesoria.

Szare sypialnie inspiracje

Ogólnie rzecz biorąc, większość odcieni szarości to dobry wybór na ściany sypialni. Głębokie szarości w kolorze węgla drzewnego pasują do tradycyjnych sypialni, w których dominuje kokon. Szarości w półcieniu, takie jak perła i mgła, pojawiają się na palcach jako dyskretna wizytówka metali przemysłowych i opływowych sylwetek. Szarości Dove wizualnie powiększają pomieszczenie, wzmacniają światło i uzupełniają wyrafinowane projekty przejściowe. Szarości szczególnie sprzyjają monochromatycznym sypialniom: Wyobraź sobie, że dolne ściany wykonane z węgla drzewnego przechodzą w cynowe ściany górne, a oba odcienie są podkreślone bladoszarą stolarką.

Przy wyborze farb i kolorów ścian i stolarki należy zwrócić uwagę na połysk. Bardziej błyszczące wykończenia sprawiają, że szarości wydają się surowe i zimne; płaskie lub matowe wykończenia sprawiają, że szarości wydają się bujne i ciepłe. Zamiast przycinać szare ściany jasnobiałymi listwami, które mogą stworzyć niepokojący kontrast, pomaluj stolarkę na krem, złamaną biel lub prawie nieobecną szarość.

Współgranie kolorów

Niezależnie od tego, czy przedstawiasz kolor szary jako gwiazdę palety, jako drugoplanowego gracza, czy w roli epizodycznej, przekonasz się, że szary (podobnie jak jego biało-czarni rodzice) ładnie współgra z odcieniami kolorów od jasnych po pastelowe. Kolory, których nie można przegapić dla większości odcieni szarości to czerwony, złoty, czarny, biały, kremowy i srebrny. Kolor granatowy współgra z jasnoniebieskimi odcieniami szarości; Srebrzyste błękity pięknie łączą się z głębokimi szarościami. Ale szarość dobrze komponuje się również z żywym turkusem, cytrynowożółtym, jasnopomarańczowym i gorącym różem, tworząc sypialnie z osobowością. Podoba Ci się całkowicie nowoczesny wygląd? Użyj ciemnoszarych ścian, aby podkreślić czarne wykończenia mebli, ciemnofioletową pościel oraz dodatki w kolorze khaki i chromu.