Wysokość listwy przypodłogowej. Jaką wysokość wybrać?

Jeśli chodzi o zakup listew przypodłogowych, należy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów. Liczy się długość, szerokość, głębokość, styl i wiele, wiele innych.

Weź pod uwagę wiek posiadłości

Zastanawiasz się jaka powinna być wysokość listwy przypodłogowej aby wyglądała dobrze? Wiek nieruchomości, którą odnawiasz lub dekorujesz, może odgrywać dużą rolę w podjęciu decyzji o wysokości. To wszystko ze względu na wielkość posesji i wysokość sufitu. Na przykład w starszych budynkach z epoki, takich jak domy w stylu georgiańskim, edwardiańskim, a nawet wiktoriańskim, okaże się, że pokoje są znacznie większe oraz z wyższymi, trudniej dostępnymi sufitami. Oznacza to, że masz dużo więcej miejsca na ścianach do pracy, więc generalnie ci z wyższymi sufitami wybiorą większy styl listwy przypodłogowej. Chodzi o to, aby uzyskać właściwe proporcje!

Standardowa wysokość listwy przypodłogowej

Jeśli chodzi o określenie standardowej wysokości listwy przypodłogowej, jest to oparte na standardach branżowych i na tym, co wybierają klienci tacy jak Ty. Ogólnie rzecz biorąc, standardowa wysokość listwy przypodłogowej wynosi około 145 mm.

Jak już wspomniano, wszystko zależy od ogólnego wyglądu, który chcesz stworzyć. Ogólnie rzecz biorąc, dla tych, którzy chcą czegoś prostego, dyskretnego i małego, zdecydowałbyś się na dolny koniec tych opcji wysokości czyli około 70mm. Wskazówka, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej wysokości, to wzięcie pod uwagę rozmiaru profilu. Wszystkie rozmiary profili mogą się nieznacznie różnić, ponieważ niektóre są bardziej szczegółowe niż inne.

Na przykład profil listwy przyściennej fazowanej ma wysokość 37 mm, co oznacza, że sekcja szczegółowa zawsze będzie miała ten rozmiar, niezależnie od wybranej wysokości całkowitej, ponieważ rozmiar profilu nigdy się nie zmienia. Dlatego jeśli zdecydujesz się na coś naprawdę małego, powiedzmy 70 mm, będzie płaski element 33 mm, który będzie stanowić całkowitą wysokość. Ważne jest, aby zastanowić się, ile płaskiego elementu chcesz mieć na swojej desce i co będzie najlepiej wyglądać w Twoim domu.
Jeśli zastanawiasz się nad wyższym stylem i chcesz, aby coś się wyróżniało, powinieneś zacząć patrzeć na wysokości około 220 mm i więcej.