Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Jak wiadomo zalanie mieszkania jest jednym z najczęściej występujących skutków mieszkających w bloku. Jednak czy wszyscy wiedzą co trzeba zrobić, aby osuszyć mieszkanie, gdy taka sytuacja nas spotka? Jeśli nie to warto zapoznać się z tym artykułem, które celem jest przedstawić właśnie jak osuszyć pomieszczenia po zalaniu.

W jaki sposób osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Nie każdy na pewno zdaje sobie z tego sprawę, ale zalanie mieszkania może mieć niestety różne przyczyny. Jednak jedno jest pewne. Zawsze, ale to naprawdę zawsze wymaga bardzo szybkiego i dość przemyślanego działania. Trzeba wiedzieć to należy robić w takich sytuacjach. Bardzo ważne, aby osuszyć mieszkanie. Jeśli to zrobimy w sposób prawidłowy to możemy być pewni, iż znacznie pozwoli to ograniczyć nasze wydatki oraz będzie można zapobiec rozwojowi chorobotwórczych pleśni i grzybów. Jeśli nasze mieszkanie i meble czy inne przedmioty zostaną zalane to musimy pamiętać, aby je po prostu wyrzucić. Niektóre jednak da się osuszyć typu maskotki. Na pewno bardzo dużo osób zastanawia się jak długo może trwać osuszanie lokalu. To na pewno zależy od zaawansowania powstałego problemu. Przeważnie trwa to nawet do trzech tygodni.

 

Ponadto ważną sprawą jest to, iż przed jakimikolwiek czynnościami związanymi z osuszaniem domu, bardzo ważne jest przede wszystkim odłączenie zalanych pomieszczeń od sieci energetycznej i gazowej. Dzięki temu unikniemy jeszcze bardziej poważniejszych skutków zalania. Warto wypożyczyć specjalny strój i obuwie jeśli chcemy sami przystąpić do czynności osuszania. Musimy mieć także rękawice i maskę. To dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Gdy już będziemy ubrani to powinniśmy przystąpić do usuwania całej wody, która zebrała się w zalanych pomieszczeniach. Kolejną ważną czynnością jest określenie przyczyny problemu oraz skali zniszczeń, które powstały w skutek znajdującej się wody. Warto wykonać pomiar wilgotności ścian, posadzek oraz drewnianych elementów wyposażenia.

Jak zatem zabrać się za osuszanie? To nic trudnego. Chodzi o przygotowanie specjalnych otworów w ścianie i wprowadzenie do nich masy iniekcyjnej. To jest dobry sposób, ponieważ nie każdy wie, ale w kontakcie z wodą lub innymi związkami masa ta przede wszystkim krystalizuje się. Dzięki czemu zamyka ona kapilary. Zostaje utworzona bariera dla wilgoci. Ponadto jeśli chcemy osuszyć ściany to mamy do tego specjalny sprzęt jakim jest oczywiście osuszacz powietrza. Jeśli obniżymy wilgotność powietrza sprawimy, iż woda po prostu odparuje z murów. To jak długo to potrwa zależy od wydajności wybranego urządzenia. Im jest większe tym lepiej. Warto jednak skorzystać ze sprzętów używanych na budowach. Ważną informacją dla osób, które posiadają klimatyzator jest to, iż on także działa jako osuszacz powietrza.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż zalanie mieszkania prowadzi do naprawdę poważnych skutków i uszkodzeń. Jednak jeśli w porę zauważymy co się dzieje, możemy te koszty i szkody zminimalizować.

Artykuł powstał dzięki https://mermar.pl/lodzkie/lodz