Jak kupić dobry i trwały wąż prysznicowy?

Bez względu na to, czy w łazience postawiliśmy na wannę, czy na prysznic, niezbędnym akcesorium jest wąż prysznicowy. To element, który zazwyczaj jest bardzo intensywnie eksploatowany, powinien więc wyróżniać się trwałością. Wbrew pozorom, węże natryskowe nie pełnią jedynie funkcji użytkowej, ale potrafią być ozdobą łazienki, przyczyniając się do spójnego i harmonicznego efektu. Na jakie modele więc postawić?

Węże natryskowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Mogłoby się wydawać, że węże natryskowe to mało istotne elementy, ale tak naprawdę bez nich nie byłoby możliwe używanie natrysku. Co więcej, potrafią sprawić, że każda kąpiel będzie jeszcze bardziej komfortowa lub wręcz przeciwnie – ich przemyślany wybór ma więc duże znaczenie.

Węże natryskowe mogą być wykonane z tworzyw sztucznych – na przykład z gumy EPDM oraz PCV – lub metalu. Te pierwsze wyróżniają się bardzo atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem, ponieważ mogą być barwione na dowolny kolor – bez problemu możemy więc dobrać do naszej łazienki wąż w odcieniu tradycyjnego złota, bieli, grafitu, czerni lub różowego złota. Modele te sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu nowoczesnym. Dzięki temu, że mają gładką powierzchnię, nie musimy obawiać się, że będą rysować delikatne powierzchnie – na przykład wanny akrylowe. Natomiast węże w oplocie stalowym prezentują się bardzo klasycznie. Są odporne na czynniki zewnętrze oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, że w ich wnętrzu znajduje się guma, są rozciągliwe – nawet do 20%, co okazuje się bardzo praktyczne, gdy wąż okazuje się za krótki. Różnią się też długościami – najczęściej występujące modele mają 1700 mm lub 1500 mm.

Warto, aby węże były wyposażone w system antyskręt, który zapobiega splątywaniu się go w czasie eksploatacji oraz pozwala na utrzymanie w jednym kształcie, co znacząco zwiększa komfort podczas kąpieli. Akcesoria te powinny również posiadać zabezpieczenia przed załamaniem, być łatwe do utrzymania w czystości oraz antyseptyczne.