Jakie krzesła do białego stołu. Nie za duże , nie za małe lecz w sam raz

Nie rezygnuj z oszałamiającego stołu jadalnego tylko dlatego, że nie ma z nim w komplecie krzeseł. Twój stół i krzesła nie muszą do siebie pasować. Zobacz Selly Home. Zastanawiasz się jakie krzesła do białego stołu, jakie no niskiego, jakie do okrągłego wybrać? Twoje krzesła muszą przede wszystkim pasować do skali i stylu Twojego stołu. Oto jak wybrać krzesła do stołu:

Skala i wysokość

Aby zapewnić wygodę, skale stołu i krzeseł muszą być kompatybilne.
Jeśli mierzysz od góry do podłogi, większość stołów ma wysokość od 28 do 31 cali; najczęściej ma 30. Od góry siedzenia do podłogi, krzesła do jadalni mają często wysokość od 17 do 20 cali. Oznacza to, że odległość między siedziskiem a blatem może wynosić od 8 do 14 cali.

Przeciętny gość uważa, że odległość od 10 do 12 cali jest najwygodniejsza, ale różni się ona w zależności od grubości blatu itd.
Aby znaleźć wygodną odległość od wysokości siedziska do wysokości stołu, przetestuj stół (lub stoły) z różnymi krzesłami.

Możesz odwiedzić sklep meblowy z wieloma zestawami kuchennymi i jadalnianymi na wystawie. Lub po prostu zwracaj uwagę na poziom komfortu podczas kolacji poza domem. Trzymaj małą miarkę w torebce lub kieszeni, abyś mógł zanotować dokładną odległość, gdy znajdziesz taką, która pasuje.

Nie mierz tylko od blatu do siedzenia. Zmierz odległość od dołu blatu do górnej krawędzi siedziska krzesła.
Zwróć uwagę, czy siedzisko krzesła jest twarde, czy tapicerowane. Tapicerowane siedzenia mają tendencję do ściskania się podczas siedzenia. Jeśli wyściółka jest gruba, kompresja może być znaczna. Aby uzyskać dokładny odczyt, zmierz od góry tapicerowanego siedzenia do podłogi, gdy krzesło jest puste, a następnie poproś kogoś, aby zmierzył go ponownie, gdy siedzisz. Dodaj różnicę między nimi do idealnej odległości od stołu do siedzenia.

Szerokość i głębokość

Skala to nie tylko kompatybilne wysokości. Potrzebujesz również krzeseł, które faktycznie mieszczą się pod stołem. Jeśli tego nie zrobią, Twoi goście nie będą czuli się komfortowo, a Ty uszkodzisz stół i krzesła.
Krzesła, które umieszczasz na każdym końcu prostokątnego lub owalnego stołu do jadalni, powinny wsuwać się pod stół bez uderzania w nogi stołu lub w podstawę cokołu lub stołu. Te wytyczne dotyczą również każdego krzesła, którego używasz ze stołami kwadratowymi i okrągłymi.

Jeśli planujesz użyć dwóch lub więcej krzeseł na każdym dłuższym boku stołu, upewnij się, że jest miejsce na wsunięcie ich pod spód, uderzając o siebie lub o podstawę lub nogi stołu. Jeśli krzesła stykają się, goście czują że jest zbyt ciasno i niewygodnie. To samo dotyczy okrągłych stołów; pozostaw na pewną ilość wolnej przestrzeni między każdym krzesłem.