Bali – 4 największe atrakcje

Indonezyjska wyspa Bali do niedawna kojarzyła się jedynie z luksusowymi kurortami, w których pobyt oferowany jest przez biura podróży. Dziś coraz więcej osób decyduje się odkrywać to miejsce na własną rękę. Nic dziwnego! Bali to wyspa, która słynie z pięknych widoków, malowniczych plaż oraz wspaniałego jedzenia. Przedstawiamy 4 największe atrakcje tej indonezyjskiej wyspy!

1. Świątynia Uluwatu

Uluwatu to określenie używane odnośnie południowej części Bali, jednak najważniejszym jego punktem jest świątynia o tej samej nazwie. To miejsce położone na wzgórzu poświęcone jest religii hinduistycznej. Choć sama świątynia warta jest zobaczenia, to widok z niej na rozciągające się wody szczególnie zapadają w pamięć. Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwowania dziko żyjących małp.

2. Plaże na Bali

Południowa część wyspy obfituje w przepiękne, niemal puste plaże. Warto odwiedzić Pandawę i Melasti, dwie bardzo podobne plaże, które zachwycą nas białym piaskiem i krystalicznie czystą, turkusową wodą. To idealne miejsca do całodziennego odpoczynku, spektakularnej sesji zdjęciowej oraz zachwycania się podmorskim życiem. Północne plaże również są malownicze, jednak najpiękniejsze z nich znajdziemy właśnie w rejonie Uluwatu.

3. Tarasy ryżowe

Kto z nas nie widział słynnych balijskich tarasów ryżowych na malowniczych zdjęciach? Widok zapierający dech w piersiach pól mieniących się wszystkimi odcieniami zieleni z pewnością zostanie z nami do końca życia. Państwa takie jak Indonezja atrakcje zapewniają niemal na każdym kroku, a spojrzenie na wyjątkową panoramę pól ryżowych to punkt obowiązkowy wizyty na Bali!

4. Batur

Wulkan Batur to wyjątkowa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku. Choć trasa na niego jest dosyć wymagająca (w końcu sam wulkan mierzy ponad 1700m n.p.m!), widok z niego gwarantuje niesamowite przeżycia. Wyjątkową atrakcją jest przygotowanie posiłku na wulkanicznej skale. Trekkingi często odbywają się w nocy, dzięki czemu na szczycie można podziwiać spektakularny widok wchodzącego słońca.