Wyjątkowy wąż czyli grzechotnik diamentowy

Kochamy przyrodę. Przynajmniej kocha ją większość z nas, bo oczywiście są tacy, którzy nad dziką, naturę zdecydowanie przedkładają tak zwaną “miejską dżunglę”, a jeśli już w ogóle potrzebują czasem natury, to wystarczają im miejskie skwery czy parki. Szkoda, bo przecież sami, wszyscy, bez wyjątku, jesteśmy częścią natury czy przyrody, a obserwowanie jej nie tylko może przynieść nam relaks, ale też bardzo wiele nauczyć – o naturze i… O nas samych.

 

Nauczyć może nas naprawdę każde, nawet najmniejsze zwierzę. Nawet te żywe organizmy, które nie są widoczne gołym okiem. Wiele z nich spotkamy w ich naturalnych warunkach a inne, te bardziej egzotyczne, na przykład w parkach przyrody, delfinariach czy ogrodach zoologicznych – których wiele jest naszym kraju.
Wśród zwierząt, od których można nauczyć się szczególne wiele a które z pewnością nas zachwycą a na pewno zainteresują, są węże. Takie jak grzechotnik diamentowy – wyjątkowy, bardzo długi gatunek węża który zamieszkuje między innymi Amerykę Północną i słynącym z tego, że przed atakiem wydaje ciekawe, grzechoczące dźwięki. A jego jad zazwyczaj jest śmiertelny.