Czy wybrać sofę narożną czy dwie sofy?

Jeśli masz szczęście mieć duży salon lub wyjątkowo długi lub szeroki salon, będziesz mieć wiele możliwości wyboru mebli, ponieważ będziesz mieć mniej ograniczeń co do rozmiaru i kształtu. Jedną z rzeczy, które warto rozważyć, jest to, czy sofa narożna, czy dwie sofy najlepiej pasują do wymiarów Twojego salonu. Tradycyjny salon prawdopodobnie będzie miał jedną sofę jako centralny punkt, ale z pewnością warto rozważyć zmniejszenie rozmiaru bardzo dużej sofy i włączenie dwóch mniejszych sof, które są skierowane do siebie. Alternatywnie, jeśli masz serce nastawione na dużą sofę, zastanów się, jak sofa narożna najlepiej wkomponuje się w Twoją przestrzeń.

Dwie sofy

Dwie małe sofy (lub dwie średnie/duże sofy, jeśli masz miejsce) współpracują ze sobą, tworząc symetrię. Identyczne lub podobne sofy z dopełniających się tkanin, zwrócone do siebie, zapewniają równowagę w pomieszczeniu i wyglądają szczególnie efektownie, gdy znajduje się centralny punkt, taki jak kominek, duża sztuka ścienna lub lustro. To wyjątkowo dobry wybór dla osób, które lubią czysty, schludny i zorganizowany dom (skieruj swoje najlepsze „feng shui”). Ten układ zachęca również do stworzenia bardziej społecznego środowiska, idealnego do formalnego salonu, w przeciwieństwie do nieformalnego salonu z pojedynczą narożną sofą skierowaną na telewizor. Ten układ salonu wygląda najlepiej z pudełkowymi, kanciastymi sofami, które kontynuują symetryczny motyw planu piętra.

Sofy narożne

Dla rodzin wielodzietnych i osób, których salon służy wyłącznie relaksowi i wygodzie, miękki, miękki narożnik może być praktycznym rozwiązaniem. Idealnie nadają się do bardziej nieformalnych salonów oraz do dzielenia przestrzeni na osobne strefy. Co więcej, narożna sofa może zmieścić się w przestrzeniach o nietypowych kształtach, a nawet stać wolno stojąc z dala od ściany jako centralny punkt pokoju.

Sofy modułowe

Jeśli nadal masz problem z wyborem między sofa jako narożnik, a dwie sofy, dlaczego nie rozważyć sofy modułowej, która może zaspokoić obie te opcje. modułowe byłyby idealnym wyborem, ponieważ można je podzielić na dwie sofy, jeśli chcesz podzielić przestrzeń; ale pod warunkiem, że masz narożnik, można je przekształcić z powrotem w jedną dużą sofę narożną. Sofa modułowa jest rozsądnym wyborem dla każdego, kto potencjalnie przeprowadzi się do domu w ciągu kilku lat lub przeprowadzi się z wynajmowanych domów i wymaga elastyczności sofy, którą można rozłożyć i przerobić zgodnie z twoimi specyfikacjami.