Studencka dola i niedola

Wyjazd na studia poza perspektywą zdobycia wyższego wykształcenia to także okazją do usamodzielnia się. W nowym miejscu należy znaleźć odpowiednie lokum. Pomocne będzie ogłoszenie Zielona Góra. Przed poszukiwaniami należy wyznaczyć budżet, standard wykończenia i ilość pokoi. Z ogłoszenia wyłuskać numer telefonu i umówić się na oględziny nieruchomości. Warto zabrać ze sobą kwotę zaliczki, umożliwi to rezerwację mieszkania do czasy podpisania właściwej umowy.

Po znalezieniu lokum, należy zapoznać się z okolicą. Sprawdzić w jakiej odległości znajdują się sklepu i punkty gastronomiczne. Warto zrobić rozeznanie funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Samotny w obcym mieście

Wyjazd z rodzinnego domu zmusza do samodzielności i odpowiedzialności. Warto już na początku pobytu w nowym mieście zacząć planowanie miesięcznego budżetu. Wyznaczyć osobne środki na mieszkanie, jedzenie, rozrywkę, transport i ubrania. Nie należy posiłkować się chwilówkami i debetem na koncie, Jest to rozwiązanie krótkoterminowe i prowadzi do opłakanych skutków. Zaburzenie poczucia finansowego bezpieczeństwa może negatywnie wpłynąć na komfort życia i utrudnić zdanie egzaminów na sesji. Uzyskanie pozytywnych wyników uzależnione jest od nakładów pracy, spokoju psychicznego i ekonomicznego studenta. W nowym mieście warto podjąć pracę, nawet dorywczą, Ułatwia to nawiązanie nowych znajomości i stanowi pokaźny zastrzyk gotówki. Oferty prac dla studentów są bardzo popularne. Żaków zatrudnia się w sprzedaży, obsłudze klienta, marketingu czy gastronomii,