O mini pieskach

Zwierzaki. Bardzo je kochamy. No może nie wszyscy, ale przynajmniej większość ludzi. Które najbardziej? Ciężko powiedzieć, ale uwielbiamy psy. To na pewno.

Małe kontra duże

Małe jest piękne, duże jest kochane. No cóż. Wszystkie psy bez względu na rozmiar są wiernymi przyjaciółmi człowieka. Są kompanami naszego życia i potrafią rozbrajać nas do łez. Znajdą się tacy, którzy uwielbiają konkretne rasy, a także tacy, którzy kochają je wszystkie. Jednak tym razem zajmiemy się tymi mniejszymi. Jakie mamy małe rasy?

Miniaturki i małe pieski

Małe pieski rasy są różne, a nie tylko jedna. Jedne z najmniejszych i najbardziej popularnych to pinczery miniaturowe. Pieski te często spotykamy w wielu domach. Są urocze i bardzo energiczne. Poza tym mamy inne rasy. Jedną z nich jest na przykład bichon frise. To piękne, małe puchate istotki, które swoim urokiem oczarują każdego. Są to pieski trochę zadziorne, ale bardzo wesołe i wrażliwe.
Bardzo małe i równie czarujące są szpice miniaturowe, które też możemy zaliczyć do kategorii psów małych. Są to psy bardzo inteligentne, żywiołowe, towarzyskie. Ich waga to maksymalnie 3, 5 kg.
Mniej znane, ale warte uwagi, są chiny japońskie. Pieski te są równie inteligentne, lojalne, czułe i oddane. Jak każdy piesek potrzebują uwagi i zainteresowania swojego właściciela. Do tego możemy dołożyć taką rasę jaką jest chihuahua. Malutkie, ale bardzo żywiołowe pieski.
Małych ras jest jeszcze o wiele więcej, choć te powyżej wymienione są dość rozpoznawalne i znane.