Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Nowe trendy w urządzaniu mieszkań – wprowadzenie.

Nowy rok jest na horyzoncie, czy masz ochotę na odnowę i świeżość w swoim wnętrzu? W tym przypadku, być może idealną rzeczą do zrobienia jest postępować przez małe dotknięcia, które pozwolą Ci na dokonanie zmian bez narażania wszystkich dekoracji, że wziąłeś czas, aby wybrać i umieścić na miejscu. Więc czemu nie zaczniesz od płócien? Rzeczywiście, obecna we wszystkich pokojach w Twoim domu, w postaci poduszek, zasłon lub prześcieradeł do kąpieli, bielizna pościelowa jest istotnym elementem dekoracyjnym, który jest jednocześnie łatwy do zmiany. Udzielamy tutaj cennych rad, jak odnowić domowy wystrój, zachowując jednocześnie urok i elegancję dekoracji.

1. Trendy w urządzaniu wnętrz – zasłony.

Zasłony odgrywają ważną rolę w każdym pomieszczeniu domu: pomagają stworzyć intymną atmosferę, chronią przed światem zewnętrznym, blokują światło i wprowadzają do domu komfort i wyrafinowanie.
Ale ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać je jak najlepiej. Niezależnie od tego, czy mówimy o kuchni czy sypialni, zasłona nie będzie miała tej samej funkcji. Wybierz grubą i jedwabistą zasłonę do swojego pokoju, która będzie ukrywać światło. Możesz zdecydować się na kolor biały, który w grubym materiale zapobiegnie przefiltrowaniu światła i zapewni miękki i wygodny dotyk. W kuchni zdecyduj się na łatwe do czyszczenia żaluzje weneckie, a w salonie na jedwabiste okulary, które poprzez przyciemnienie światła dziennego stworzą ciepłą i delikatną atmosferę.
Jeśli chodzi o rozmiar zasłon, czy wolisz zasłony, które mocno opadają, czy są blisko podłogi, we wszystkich przypadkach wiedz, że zwyczajowo umieszcza się pręt 15 cm nad oknem, więc będziesz musiał dodać 15 cm do swoich wymiarów. W przypadku szerokości należy pamiętać o uwzględnieniu długości wędziska i pozostawić 30 cm więcej, aby zapewnić minimum pofałdowań.
Na koniec należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonane są zasłony: bawełna i poliester idealnie pasują do współczesnego i trzeźwego stylu. Do naturalnej dekoracji w duchu wiejskiego szyku preferujcie len. A dla wytwornego i eleganckiego pokoju idealne będą jedwabne, tafty lub aksamitne zasłony.

najnowsze trendy w aranżacji wnętrz - zasłony

2. Trendy w aranżacji wnętrz – poduszki.

Poduszki są obecnie nieodzownym elementem dekoracyjnym. Wymienne, wymienne, można je gromadzić tyle, ile się chce, nie popełniając nigdy błędu w smaku. Im więcej materiałów i tkanin użyjesz, tym bardziej Twoje wnętrze będzie wyglądać jak przytulny kokon lub wyrafinowany buduar, w zależności od wybranego stylu. Na przykład, można łączyć poduszki o różnych kształtach, mieszać i dopasowywać materiały w zależności od gustu: wełnę i jedwab, bawełnę, futro lub aksamitne poduszki… Ośmielają się też mieszać wzory: graficzne lub kwiatowe z gładkimi. Porada, zawsze zachowaj 1 lub 2 ponadczasowe poduszki w kolorze białym lub beżowym, które pozwolą Ci zachować „stałą” linię stylistyczną, którą możesz później modulować z bardziej oryginalnymi wersjami poduszek.

nowe trendy w urządzaniu mieszkań - Poduszki

3. Trendy w urządzaniu wnętrz – ręczniki.

Biały to ponadczasowy, ponadczasowy kolor, dlatego też często używa się go do produkcji bielizny kąpielowej. Łatwa w małżeństwie, biel dostosowuje się do wszystkich stylów dekoracji łazienkowych, budzi urok i elegancję, miękkość i świeżość oraz oczywiście czystość.
A ponieważ ręcznik jest również samo w sobie elementem dekoracyjnym, musi być starannie dobrane i dobrze wyeksponowane. Na przykład w łazienkach może być elementem dekoracyjnym po złożeniu na półkach lub udostępnieniu gościom w pokojach gościnnych. Należy wybrać ręcznik o minimalnej gramaturze 500g/m2, aby zapewnić lepsze owijanie i traktowanie “zero skrętów” dla uzyskania bardziej chłonnego efektu.

trendy w urządzaniu wnętrz - Ręczniki

4. Trendy w aranżacji wnętrz – narzuty i koce.

Koc i narzuta jest teraz integralną częścią domowego wystroju: jest używana w salonie, ale także w sypialniach lub w biurze, aby nadać jej wygodny i ciepły wygląd. Wybór materiału na warkocz jest niezbędny, ponieważ decyduje o stylu pożądanej dekoracji: w futrze syntetycznym, dla wyrafinowanego i luksusowego aspektu, w wełnie dla bardziej naturalnego i wiejskiego stylu.
Koc można z łatwością umieścić na sofie dla poczucia komfortu, lub na fotelu, aby zaprosić do relaksu i zmiękczyć poszycie, które jest trochę zimne lub twarde jak skóra. Na koniec, połóż na łóżku polar, aby uzyskać przytulny i elegancki styl.

trendy w aranżacji wnętrz - Narzuta

5. Nowe aranżacje wnętrz – pościel.

Łóżka w różnych pokojach są ozdobione same w sobie: gładkie lub wzorzyste, haftowane lub nie, w kolorze jedwabiu lub bawełny. Wszystkie te elementy składają się na styl tych pokoi. Dlatego odnowienie kompletu bielizny pościelowej może przyczynić się do nadania uroku i elegancji Twojemu domowi.
Na koniec, nie wahaj się uzupełnić swojej pościeli o elementy, które zapewnią zarówno wygodę jak i wyrafinowanie: kilka poduszek, koc, narzuta, które umieszczone na nieco szerokiej ławce lub po prostu na łóżku da jeszcze delikatniejszy efekt objętości.

nowe aranżacje wnętrz - Pościel

Najnowsze trendy w urządzaniu mieszkania – podsumowanie.

Dekoracja domu w końcu obejmuje szeroką gamę akcesoriów, które można wymienić, modulować w czasie wolnym, aby nadać nowy oddech swojej ozdobie.
Najważniejsze jest, aby zawsze stawiać na bardzo dobrą jakość tkanin oraz trzeźwe i czyste kolory, tak aby Twoje wnętrze wyróżniało się elegancją i wyrafinowaniem, a Twoi goście czuli się mile widziani i oczekiwani.