Uniwersalny narożnik do salonu

Bardzo cenimy sobie meble funkcjonalne, estetyczne i jednocześnie uniwersalne. Godny polecenia będzie narożnik z pojemnikiem na pościel, co pozwoli na optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni i jednocześnie zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania. Takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie w każdym pokoju dziennym, niezależnie od tego, w jakim stylu został urządzony.

Narożnik z pojemnikiem na pościel zawsze mile wdzianym elementem wyposażenia w salonie

Niezależnie od tego, czy mamy salon o niewielkim metrażu, czy przestronny, idealnie sprawdzi się rozkładany narożnik z pojemnikiem na pościel. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca, bo tego typu mebel zajmuje go mniej niż sofa czy kanapa. Zaletą narożników rozkładanych jest to, że mamy większą powierzchnię do siedzenia, dzięki czemu może z nich korzystać jednocześnie więcej osób. Przy wielu domownikach lub podczas spotkania w rodzinnym gronie takie rozwiązanie okazuje się idealne. Co więcej, mamy dodatkowe miejsce do przenocowania niespodziewanych gości, którzy zdecydują się zostać na dłużej. Wygodny narożnik w wersji rozkładanej zapewni użytkownikom komfortowe warunki do relaksu i wypoczynku nocnego.

W przypadku narożnika z funkcją spania można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, salon sprawia wrażenie bardziej przestronnego – nie jest zagracony zestawem kanapy z fotelami. Ponadto narożniki dostępne są w różnych konfiguracjach i wymiarach. Kupimy bez problemu lewo- lub prawoskrętny, U-kształtny lub L-kształtny. Nowoczesne narożniki to meble wielofunkcyjne, uniwersalne, na których można się zdrzemnąć lub przespać całą noc, poczytać książkę lub zrelaksować się podczas oglądania TV. Narożniki z funkcją spania posiadają pojemnik, który zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania – nie tylko pościeli, ale też wielorakich sprzętów codziennego użytku, ubrań czy akcesoriów sezonowych.

Jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Wybierając narożnik do salonu, należy zacząć od określenia swoich indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości. Uniwersalnym wyborem będzie wielofunkcyjny mebel, czyli z funkcją spania, pojemnikiem na pościel, wygodnymi zagłówkami. Istotne jest to, aby posiadał nieprzeciętne walory, zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Znaczenie ma to, z jakiego materiału został wykonany narożnik. Jeśli ma pasować do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone, bezpiecznym wyborem jest model utrzymany w stonowanej kolorystce. Istotne będzie to, aby design mebla pasował do pozostałych elementów wyposażenia, tworzył spójną całość aranżacyjną. Obicie narożnika powinno być trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dobrej jakości narożnik nie sprawia problemów w pielęgnacji, świetnie prezentuje się nawet bez żadnych dodatków w postaci koców czy narzut. Wymagać powinno się tego, aby nie dochodziło do mechacenia się materiału, pękania, prucia się ani przecierania. Taki mebel wypoczynkowy stanie się długoterminową inwestycją, która posłuży użytkownikom przez długi czas.