Materac sprężynowy bonellowy

Zastanawiasz się, czy warto wybrać materac bonellowy? Choć tego typu modele są starszej generacji charakteryzują się solidnością i trwałością. Niemniej jednak przeznaczone są głównie na pojedyncze łóżka. Dlaczego? Nacisk położony na jednej części takiego materaca odczuwalny jest bowiem równomiernie na całej powierzchni. Niemniej jednak tego typu modelom nie brakuje właściwych punktów podparcia ciała, co sprawia, że chętnie sięgają po nie osoby poszukujące komfortowego materaca na długi czas użytkowania.

Czym są materace sprężynowe?

Materac sprężynowy bonellowy charakteryzuje się sprężynowym wypełnieniem w kształcie klepsydry. Mowa tu o wyjątkowo wytrzymałej powierzchni. Jak już wspomnieliśmy idealnie nadają się one dla osób śpiących w pojedynkę. Materac bonellowy ma bowiem wkład, który przenosi drgania na całej powierzchni materaca, przez co dla drugiej osoby może to być dyskomfortowe. Na uwagę zasługuje również fakt, że są to najkorzystniejsze cenowo spośród materacy kieszeniowych.

Sprężyny bonellowe – poznaj ich zalety

Sprężyny bonellowe zapewniają komfort podczas leżenia. Są one często wybieranym rozwiązaniem ze względu na cenę, ale również trwałość. Doskonała jest również ich jakość, zwłaszcza modeli, które mają większą ilość sprężyn. Mowa tu jednak nie tylko o dobrej cenie, choć rzeczywiście są one tańszą alternatywą modeli kieszeniowych. Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o jakość snu, koniecznie zwróć także uwagę na inne materace.

Materace kieszeniowe czy bonellowe?

Pragniesz zadbać o komfortowy sen? Przed nocnym wypoczynkiem koniecznie wywietrz sypialnię. Ponadto zadbaj o materac, który idealnie dopasowuje się do ciała. Możesz wybrać sprężyny bonellowe lub materace kieszeniowe, które przynoszą znakomite efekty, jeśli weźmiemy pod uwagę zdrowie kręgosłupa oraz mięśni. Materace te mają gwarancję często przekraczającą 10 lat. Z tego względu są długoterminową inwestycją w zdrowie i wygodę. Pamiętaj również o tym, aby Twoje łóżko miało solidny stelaż.

Materac bonellowy do hotelu – dlaczego warto wybrać?

Materace bonellowe to solidne rozwiązania na wiele lat nawet bardzo intensywnego użytkowania. Z uwagi na to, że dedykuje się je osobom śpiącym w pojedynkę, chętnie sięgają po nie właściciele hoteli, tym bardzie, że nie są one zbyt drogie, co minimalizuje koszty związane z wyposażeniem pokoi. Idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, ale także dla osób, które poszukują niedrogiego materaca, który stanowi solidne podparcie dla całego ciała. Niemniej jednak nie tylko wybór materaca bonellowego okazuje się dobrym rozwiązaniem. Bardziej innowacyjne są modele kieszeniowe. Sprawdź również tego typu materace, gdyż cieszą się one ogromną popularnością i mają bardzo dobre opinie.

A może jednak materace kieszeniowe – jaka jest ich cena?

W przeciwieństwie do modeli bonellowych w przypadku materacy kieszeniowych sprężyny ukryte są w specjalnych woreczkach, co pozwala im działać niezależnie od siebie. Z tego względu idealnie sprawdzają się one w podwójnych łóżkach. Zwykle charakteryzują się 7 strefami twardości. Poszczególne części ciała podpierane są w tych modelach odpowiednio do ich ciężaru. Ponadto modele te doskonale dopasowują się do kształtu sylwetki. Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz materaca, który pozytywnie wpłynie na regenerację mięśni po ciężkim dniu pracy, a nawet intensywnych treningach. Ich cena jest wyższa niż materacy bonellowych. Niemniej jednak istnieje wiele argumentów, które przemawiają za ich wyborem. Wielu użytkowników docenia również ich trwałość oraz fakt doskonałego dopasowywania się do ciała. My również gorąco polecamy ten wybór!