Charakterystyka żagli przeciwdeszczowych i schodów spocznikowych

W związku z tym, że technika budowlana, jak i w zakresie materiałów ogrodniczych czy też ogólnie mówiąc zabezpieczającymi nasz ogród posuwa się przodu, to również i my, zwykli użytkownicy na tym korzystamy. W dzisiejszym naszym artykule przedstawimy Ci czym jest żagiel przeciwdeszczowy oraz jego zastosowanie, jak i cenę. Wspomnimy również o zagadnieniu, które powinno szczególnie zainteresować tych, którzy w najbliższym czasie będą budować dom, a konkretnie o schodach spocznikowych. Zapraszamy!

Czym jest żagiel przeciwdeszczowy

Żagiel przeciwdeszczowy to rozwiązanie, które sprawi, że wszystkie rodzinne uroczystości, jak i zwyczajne spotkania z Twoimi znajomymi i rodziną będziesz mógł zorganizować mając pewność, że nie spadnie wam na głowę ani kropla deszczu, oraz w słoneczne dni będziecie mogli się nacieszyć ochroną przed wszędzie obecnym słońcem. Jego głównymi zaletami poza tymi oczywistymi wyżej wymienionymi są możliwość wrzucenia go do pralki, duża odporność na słońce, wiatr oraz promienie UV dzięki czemu materiał nie ulega zniszczeniu.

Co ważne, producenci żagli dają nam do wyboru parę rozwiązań dotyczących wyboru kształtu. Mamy możliwość nabycia go w kształcie trapezu, trójkąta czy wieloboku. Jeżeli nie chcemy zwykłego, jednolitego koloru możemy kupić żagiel z grafiką na górze w różnych odmianach.

Jeżeli chodzi o cenę, to można kupić taki żagiel już od 39 zł/m2, który możesz zamontować zarówno jako przedłużenie tarasu, bądź w dowolnym miejscu, ponieważ przyczepia się go o słupki. Są tez gotowe żagle – żagiel o rozmiarze 3×3, który da schronienie na średniej wielkości stolik można kupić już za około 300 zł. Gdy mamy drobną uroczystość domową, to kupno 3,4 żagli powinno załatwić sprawę i dać nam pewność, że nic nie spadnie na nasze głowy w deszczowy wieczór, a w dodatku poprawi klimat zabawy.

Charakterystyka schodów spocznikowych

Schody spocznikowe to rozwiązanie, które stosuje się często w przypadku gdy mamy dużo miejsca podczas naszej budowli. Są zdecydowanie wygodniejsze od pozostałych rodzajów schodów i umożliwiają przejście dwóm, a nawet czasem większej liczbie osób. To też dobre rozwiązanie dla osób starszych, które mają problemy z chodzeniem i prosty wygląd i odpowiednie kąty i brak łuków powoduje łatwość wchodzenia pod górę, jak i schodzenia na dół.

Co najważniejsze, są tańszym rozwiązaniem niż schody zabiegowe, ponieważ nie ma tyle pracy przy deskowaniu jak i zbrojeniu stopnic oraz spoczników. W dodatku prawie wszystkie schody są jednakowej długości, dzięki czemu szybkość pracy jest zdecydowanie większa.

Na pewno w naszych domach warto tę budowlaną konstrukcję uwypuklić poprzez drewniane wykończenia naszych schodów, które będą swoją prostotą podkreślać piękno naszego domu. Jasne, schody zabiegowe są może i ładniejsze estetycznie, natomiast nie zawsze są praktyczne. Schody kręcone to świetne rozwiązanie dla młodych osób, ale tak jak już wspomnieliśmy, gdy jesteśmy starsi i zdarzają nam się zawroty głowy, oraz mamy problemy z koordynacją raczej zalecamy schody spocznikowe.

Cena budowy takich schodów jest uzależniona od wielu czynników: od tego czy robi nam to osoba znajoma, czy może sami to robimy, a może korzystamy z pomocy profesjonalnej firmy i też znaczenie ma lokalizacja. Średnią ceną jest około 70-150 zł za 1 stopień konstrukcji betonowej. Za całość w podstawowej wersji, z wykorzystaniem takich drzew jak sosna czy dąb zapłacimy około 13 tys. zł. Na pewno zachęcamy do tego, by korzystać z takich rozwiązań.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://domperfect.pl/