Transport

Transport to przemieszczenie się zarówno ludzi, jak i ładunków z jednego punktu do drugiego za pomocą odpowiednich do tego środków transportu. Jest on bardzo ważną gałęzią gospodarki zarówno kraju jak i wymiany międzynarodowej. Jest to odpłatne świadczenie. Może wyróżnić takie rodzaje transportu, jak transport powietrzny,lądowy oraz wodny. W przypadku kiedy przewóz ładunków czy osób wymaga użycia więcej niż jednego środka transportu, możemy mówić o transporcie mieszanym, zwanym intermodalnym.
W połączeniu wraz z logistyką oraz spedycją, transport wchodzi w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

Firma transportowa w Gdańsku

Szukając rzetelnego i kompetentnego przedsiębiorstwa zajmującego się usługami transportowymi i spedycyjnymi na Pomorzu warto zwrócić uwagę na Spedycja Gdańsk. Firma transportowa Gdańsk cechuje się wieloletnim doświadczeniem na rynku. Działa z powodzeniem zarówno na rynku krajowym, jak i na terenie całej Europy (posiada swoje filie i oddziały w państwach na terenie Unii Europejskich takich jak: Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Anglia).
Spedycja Gdańsk posiada szeroką ofertę wyboru środków transportu, gwarantuje sporządzenie odpowiedniej dokumentów związanych z przesyłką, dokumentacji transportowej oraz umowy o przewóz. Profesjonalna kadra pracownicza firmy transportowej zapewnia zarówno wsparcie transportowe, ale także i logistyczne, czyli pełen nadzór nad logistyką zaopatrzenia i dystrybucji. Klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę, zostanie im udzielona odpowiedź na wszelkie zapytania i wsparcie oraz porady, które pomogę przy podjęciu decyzji związanych z procesami spedycyjnymi. Przedsiębiorstwo oferuje terminowy i bezpieczny załadunek, transport i rozładunek w miejscu docelowym. Transport jest zawsze w każdym przypadku dostosowywany do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
Współpracując z przedsiębiorstwem transportowym w Gdańsku możemy skorzystać nie tylko ze standardowych opcji, ale także i z transportu specjalistycznego, czyli takiego, który wymaga odpowiedniego sprzętu oraz niezbędnych kwalifikacji. Firma podejmie się odpowiedzialności zarówno za przewóz ładunków ponadnormatywnych (zwanych również ponadgabarytowymi), transport towarów kategorii III (czyli transport towarów pochodzenia zwierzęcego, np. “tusze i części tusz zwierząt poddanych ubojowi w rzeźni, które nie zostały uznane za zdatne do spożycia przez ludzi, ale nie wykazują objawów choroby przenoszonej na ludzi lub zwierzęta“) oraz transport materiałów niebezpiecznych ADR.