Idealne uzupełnienie paszy, dla zwierząt hodowlanych. Tani i wydajny dodatek, idealny dla wielu gatunków zwierząt.

Olej sojowy w diecie zwierząt hodowlanych, odgrywa bardzo ważna rolę. Służy, do natłuszczania paszy co sprawia, że jest ona bogata w kwasy natłuszczone, oraz przybiera wygodną formę, chętnie zjadaną przez zwierzęta. Olej sojowy, pozyskiwany jest z nasion nieprzetworzonej soi. Tłoczony jest na zimno dzięki czemu, zachowuje swoje cenne wartości odżywcze, między innymi wspomniane wcześniej kwasy tłuszczowe nasycone, lecytynę oraz liczne witaminy. Nie jest to jednak jedyna zaleta, jaka wynika z karmienia zwierząt tym rodzajem paszy.

Zalety stosowania oleju w diecie zwierząt hodowlanych. Dlaczego soja, jest tak ważna? Czy olej korzystnie wpływa na rozwój zwierząt, przyrost wagi i ich samopoczucie?

Jedną z największych zalet, stosowania oleju, jest doskonałe nasycenie karmy sprawiając, że zwierzę otrzymuje odpowiednia ilość energetyczną, potrzebną do szybkiego wzrostu. W przypadku zwierząt hodowanych na mięso, jest to najtańsza forma paszy. Jest tania, wydajna, oraz bogata w witaminy oraz składniki mineralne co sprawia, że zwierzę szybko osiąga zamierzoną wagę, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Stosowanie oleju, zmniejsza również pylenie paszy, oraz poprawia smak jedzenia, przez co zwierzęta chętnie zjadają pasze, przybierając na wadze. Olej z soi, jest niedrogi i powszechnie dostępny, dlatego każdy z łatwością może go zakupić do swojej hodowli, urozmaicając przy tym żywienie zwierząt, oraz zmniejszając znacząco koszt karmienia zwierząt.

Skład mineralny oleju sojowego, przeznaczonego do hodowli zwierząt.

Olej, uzupełniający dietę zwierząt, bogaty jest między innymi w kwasy nasycone, fosfor, żelazo, wapń magnez, potas, witaminy B1, B2, B6, PP, E, K, A, oraz w kwas linolowy, oleinowy iα-linolenowy. Jest zatem bogatym uzupełniaczem paszy, stosowanej na co dzień.
Dzięki zastosowaniu taniego, oraz nieszkodliwego dodatku, jakim jest olej, zwierzęta hodowlane szybko przybiorą na wadze, z chęcią będą zjadały przygotowaną paszę, zapobiegają powstawaniu i rozwojom groźnych u zwierząt chorób, oraz doskonale wpływają na ich wygląd i samopoczucie. Jest to zatem najlepsza forma uzupełniacza podstawowej karmy.

Przechowywanie i dawkowanie oleju dla zwierząt. O czym należy pamiętać, stosując olej w diecie zwierząt?

Olej sojowy dla zwierząt hodowlanych, dostarczany jest w specjalnych pojemnikach, umożliwiające jego przechowywanie. Najczęściej, są to duże, plastikowe pojemniki z otworem, przez który wylewa się olej. W przypadku większej ilości, produkt może zostać dostarczony cysterną, dlatego należy pamiętać, aby posiadać szczelny pojemnik, umożliwiający przechowywanie oleju.
W zależności od rodzaju hodowlanego zwierzęcia, jego masy, oraz zapotrzebowania na składniki odżywcze oraz witaminy, dawkowanie oleju jest indywidualne. Przed jego podaniem, należy zapoznać się, ze szczegółowymi informacjami, jakie udostępni
producent. Należy przestrzegać dawki, gdyż jej niedobór lub nadmiar, może mieć negatywny wpływ na zwierzęta, karmione tym dodatkiem.